معرفی شرکت

شرکت کالوپ در سال 1361 با هدف سرویس‌دهی به صنعت آبرسانی کشور در شهر ساوه افتتاح گردید. این کارخانه پس از 22 سال تأمین موفق این بازار در سال 1383  لوله‌هایی با بالاترین استانداردهای جهانی (API) جهت ورود به صنعت نفت و گاز را تولید و عرضه نمود و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصول در کشور موفق به ارایه بیش از 8000 کیلومتر لوله‌های فولادی  که در شبکه‌های نفت و گازرسانی نصب و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است، می‌باشد.
در سال 1388 در گام دیگری از توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتی سگزی اصفهان, خط تولید لوله‌های اسپیرال احداث و توسعه خط تولید لوله‌های فولادی  ERW با قابلیت ورود به صنعت ساختمان و تولید انواع مقاطع بسته و توخالی سازه‌های فولادی (Hollow Structural Section)  در دستور کار قرار گرفت.

نیاز افزون صنعت نفت وصنعت ساختمان کشور به ورق‌های فولادیِ با کیفیت, مجموعه کالوپ را بر آن داشت که اقدام به تاسیس مرکز خدمات فولادی Steel Service Center برای اولین بار در ایران کند. این مرکز مفتخر است با مجموعه‌ای جدید مخصوص خدمات ورق گامی دیگر در جهت خدمت به میهن عزیز برداشته و در همین راستا برای اولین بار در ایران خطوط جدیدی با طول بیش از 200 متر برای مکانیزه کردن همه‌ی فعالیت های برش ورق راه‌اندازی گردید.


همچنین در سال 1396 توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتی سگزی منجر به احداث 5 خط تولید لوله‌های اسپیرال با قابلیت تولید همزمان لوله‌هایی با قطر تا 120 اینچ و طول تا 18 متر جهت صنایع آبرسانی کشور گردید که ظرفیت تولید سالانه این کارخانجات بر اساس ترکیب محصولات حدود 500,000 تن برآورد می‌گردد.