معرفی شرکت

شرکت کالوپ در سال ۱۳۶۱ با هدف سرویس‌دهی به صنعت آبرسانی کشور در شهر ساوه افتتاح گردید. این کارخانه پس از ۲۲ سال تأمین موفق این بازار در سال ۱۳۸۳  لوله‌هایی با بالاترین استانداردهای جهانی (API) جهت ورود به صنعت نفت و گاز را تولید و عرضه نمود و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصول در کشور موفق به ارایه بیش از ۸۰۰۰ کیلومتر لوله‌های فولادی  که در شبکه‌های نفت و گازرسانی نصب و مورد بهره‌برداری قرارگرفته است، می‌باشد.
در سال ۱۳۸۸ در گام دیگری از توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتی سگزی اصفهان, خط تولید لوله‌های اسپیرال احداث و توسعه خط تولید لوله‌های فولادی  ERW با قابلیت ورود به صنعت ساختمان و تولید انواع مقاطع بسته و توخالی سازه‌های فولادی (Hollow Structural Section)  در دستور کار قرار گرفت.

نیاز روز افزون صنعت نفت وصنعت ساختمان کشور به ورق‌های فولادیِ با کیفیت, مجموعه کالوپ را بر آن داشت که اقدام به تاسیس مرکز خدمات فولادی Steel Service Center برای اولین بار در ایران کند. این مرکز مفتخر است با مجموعه‌ای جدید مخصوص خدمات ورق گامی دیگر در جهت خدمت به میهن عزیز برداشته و در همین راستا برای اولین بار در ایران خطوط جدیدی با طول بیش از ۲۰۰ متر برای مکانیزه کردن همه‌ی فعالیت های برش ورق راه‌اندازی گردید.


همچنین در سال ۱۳۹۶ توسعه کارخانجات شرکت کالوپ در شهر صنعتی سگزی منجر به احداث ۵ خط تولید لوله‌های اسپیرال با قابلیت تولید همزمان لوله‌هایی با قطر تا ۱۲۰ اینچ و طول تا ۱۸ متر جهت صنایع آبرسانی کشور گردید که ظرفیت تولید سالانه این کارخانجات بر اساس ترکیب محصولات حدود ۵۰۰,۰۰۰ تن برآورد می‌گردد.